Trečiojo amžiaus universitetų (TAU) konferencija „TAU – aktyvaus ir sveiko senėjimo garantas“

Kovo 26 dieną, Joniškio r. švietimo Trečiojo amžiaus universiteto rektorė Raimunda Falkauskienė ir metodininkė Renata Aidukė dalyvavo šalies Trečiojo amžiaus universitetų (TAU) konferencijoje „TAU – aktyvaus ir sveiko senėjimo garantas“. Kuri vyko LR prezidentūros Kolonų salėje, renginyje dalyvavo atstovai iš 40 šalies TAU.
Konferencijos metu visus susirinkusius pasveikino Nacionalinės trečiojo amžiaus universitetų asociacijos prezidentė Dr. Zita Žebrauskienė, kuri pasidžiaugė gausiai susirinkusiais TAU atstovais, palinkėjo ir toliau džiaugtis gyvenimu, dalyvauti įvairiose veiklose ir sveikai amžėti. Taip pat visus susirinkusius pasveikino ir pirmoji šalies pora LR prezidentas Gitanas Nausėda ir Diana Nausėdienė. Prezidentas pažymėjo, kad 54 trečiojo amžiaus universitetai šalyje ir tūkstančiai bendruomeniškų, aktyvių, pilietiškų klausytojų- tai galinga jėga, kurią vis geriau pažįsta ir vertina Lietuvos gyventojai. Pirmoji ponia Diana Nausėdienė kalbėjo apie tai, kad Trečiojo amžiaus universitetai yra reikšmingi mokymosi visą gyvenimą centrai, kuriuose vyresnio amžiaus žmonės užsiima saviraiška, fizine veikla, įvairiapusiu asmenybės ugdymu ir priminė, kad visavertis, aktyvus, veržlus gyvenimas yra svarbus, bet kuriame žmogaus gyvenimo tarpsnyje.
Konferencijos metu klausėmės pranešimų šiomis temomis „Vyresnio amžiaus žmonių socialinės įtraukties ir aktyvumo didinimas“, „Kuriant vyresnio amžiaus žmonių teisių pagrindų įstatymą“, „TAU regionuose – patirtis ir pamokos, TAU poreikiai ir perspektyvos“. Diskutavome su ŠMSM atstovais, SAM atstovais apie aktyvaus ir sėkmingo senėjimo užtikrinimo perspektyvas . Konferenciją baigėme ekskursija po prezidentūrą.
Paskutinį kartą redaguota 2024-04-25, 13:40:44