„Mokymosi siluetai“ sutiktuvių konferencija

Lapkričio 18 d. Joniškyje vyko 2022 m. Suaugusiųjų mokymosi savaitės „Mokymosi siluetai“ sutiktuvių konferencija. 2022 metų Suaugusiųjų mokymosi savaitę organizavo Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija, Švietimo mainų paramos fondas ir Joniškio rajono švietimo centras bendradarbiaudamas su įvairiomis suaugusiųjų švietimo, kultūros, verslo institucijomis ir bendruomenėmis. Lapkričio 21 - 25 d. visoje Lietuvoje vyko jau dvidešimt trečioji suaugusiųjų mokymosi savaitė.

Į Joniškio Baltąją sinagogą atvykusį šimto dvidešimties Lietuvos andragogų ir jų mokinių būrį sveikino Joniškio rajono meras Vitalijus Gailius, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Mokymosi visą gyvenimą direktorius Julius Jakučinskas, linkėjimus perdavė Inga Jagelavičiūtė, LSŠA prezidentė, o Jurdaičių socialinės globos namų šešėlių teatras padovanojo jausmingą spektaklį „Gyvenimo ratas“. Dr. Kristupas Sabolius, 2022 m. „Epale“ autoritetas, konferencijos dalyviams skaitė paskaitą „Žaidžiantis protas“.

Konferencijoje vyko ir tradicinis Metų geriausiųjų apdovanojimas. „Epale“ andragogo vardai už turiningas ir aktualias publikacijas platformoje buvo suteikti penkiems suaugusiųjų švietėjams: vilnietėms prof. Irenai Žemaitaitytei, dr. Daivai Penkauskienei, Kauno TAU studentui Rimvydui Velykiui, panevėžietėms Eglei Gudžinskienei ir Giedrei Norkūnei.

Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija apdovanojo  projektų konkurso „Mokymasis skatinantis pokyčius“ laureatus – Šiuolaikinių didaktikų centrą (direktorė dr. Daiva Penkauskienė) ir Soros International House (direktorė Daiva Malinauskienė).

2022 m.  Metų andragogo vardą už ilgametį LSŠA veiklos stiprinimą, suaugusiųjų mokymosi idėjos Lietuvoje plėtojimą, indėlį į andragogikos mokslą „atsiėmė“ LSŠA projektinės veiklos ekspertė dr. Vilija Lukošūnienė.

Antrojoje renginio dalyje mokymosi džiaugsmą konferencijos dalyviai patyrė dalyvaudami net septyniuose kūrybiniuose užsiėmimuose, kuriuos vedė Joniškio miesto ir rajono suaugusiųjų švietėjai Joniškio Baltojoje ir Raudonojoje sinagogose:

1. „Kelionė po kvepiantį prieskonių pasaulį“, Joniškio istorijos ir kultūros muziejus.
  2. „Šiaudinių stebuklų (žaisliukų) rišimas“. Joniškio istorijos ir kultūros muziejus.
  3. „Skrebinam atvirukus - lavinam vaizduotę!“,  Joniškio r. savivaldybės Jono Avyžiaus viešoji biblioteka.
  4. „Pasižvalgymai su virtualios realybės akiniais“, Joniškio turizmo ir verslo informacijos centras.
  5. „Šokių terapija su „iDance“ sistema“, Joniškio r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.
  6. „Vyšnios kelias“, Žagarės kultūros centras.
  7. „Fraktalų piešimas - žvilgsnis į spalvas, formas ir...save“, Joniškio kultūros centras.

Apie įvykusią šalies mastu konferenciją informacija viešinta internetiniuose puslapiuose:

Paskutinį kartą redaguota 2024-01-29, 13:30:19