Skaistgirio gimnazistai susipažino su kario profesija ir privalomąja karo tarnyba

Birželio 7-osios popietę Joniškio r. Skaistgirio gimnazijos stadione organizuotas profesinis veiklinimas, kurio metu 5-8 klasių mokiniai ir I-III gimnazijinių klasių auklėtiniai susipažino su kario profesija, privalomąja karo tarnyba. Su mokiniais susitiko Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos Šiaulių regioninio karo prievolės ir komplektavimo skyriaus Pakruojo poskyrio viršininkas št. srž. Osvaldas Sinušas, jo kolegos. Renginio metu kalbėta apie tarnybos Lietuvos kariuomenėje galimybes, prievoles valstybei, karių misijas. Mokiniai išbandė savo jėgą ir ištvermę karinėse estafetėse, ką būtina žinoti norint įsidarbinti į profesinę karo tarnybą, išbandė maskavimosi galimybes. Kiekvienas turėjo progą panešioti ekipuotės kuprinę, liemenę, pasimatuoti kevlarinį šalmą. Rankos taiklumas išbandytas šaudymo rungtyje.

Susiskirstę pagal amžiaus grupes į mišrias komandas, gimnazistai karinės tematikos varžybų metu parodė savo vikrumą, greitą reakciją, fizinę jėgą, neblogą sportinį pasiruošimą. Būtent šiomis savybėmis turi pasižymėti kariai. Vikriausia ir sportiškiausia komanda apdovanota renginio rėmėjo – sušinės ,,Nori sushi“, Joniškio rajono švietimo centro įsteigtu prizu. Atminimo dovanėles jaunuoliams įteikė ir kariai.

Kol dalis jaunuolių savo jėgas išbandė estafetėse ir domėjosi kario profesija, kita dalis mokinių ir jų mokytojai dalyvavo Joniškio sporto centro organizuotose petankės varžybose. Jas vedė sporto centro direktoriaus pavaduotojas Vidmantas Filatovas ir treneris Deivydas Vištaitis.

Paskutinį kartą redaguota 2023-12-04, 12:07:22