Policijos pareigūno profesiją daugiausia rinktųsi Skaistgirio gimnazistai

Joniškio rajono švietimo centras, teikdamas bendrojo ugdymo įstaigoms profesinio orientavimo paslaugas, organizavo rajono mokiniams pažintinį vizitą į Šiaulių apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą, kur vyko Atvirų durų dienos renginys.

Joniškio rajono švietimo centro direktorės Rasos Kelpšienės teigimu, į renginį vyko tik tie 10-12 klasių mokiniai, kurių sąrašuose yra teisės ir policijos, kriminalistikos studijos. Norą dalyvauti renginyje ir susipažinti su policijos pareigūno profesija pareiškė Joniškio ,,Aušros“ gimnazijos, Joniškio r. Skaistgirio gimnazijos mokiniai. Atsiradus galimybei, renginyje dalyvavo keletas Joniškio r. pagrindinės mokyklos Gataučių skyriaus ir Joniškio r. Skaistgirio gimnazijos devintokų, galvojančių apie minėtas studijų programas. Daugiausia policijos pareigūno profesiją kaip prioritetinę nurodė Skaistgirio gimnazijos mokiniai. Minėtos gimnazijos III g klasės mokinys Aretas Vaitiekūnas iki vizito į Šiaulių apskrities VPK galvojo apie policijos studijas, tačiau veiklos krypties dar nebuvo pasirinkęs. Po Lietuvos policijos mokyklos, M. Romerio universiteto studijų programų pristatymo ir pokalbio su Kriminalinės policijos pareigūnais, Aretas prisipažino, kad jį sudomino kriminalistikos studijos. Tuo tarpu tos pačios gimnazijos I g klasės moksleivis Vakaris Liucveitas turėjo klausimų kinologui.

Renginio metu dalyviai buvo supažindinti su tarnybinėmis transporto priemonėmis ir ginklais, pristatyta Kriminalinės, Viešosios policijos veikla, jaunuoliams papasakota apie stojimo į Lietuvos policijos mokyklą ir M. Romerio universitetą galimybes, kinologai su tarnybiniais šunimis organizavo puikų pasirodymą.

Iš trijų Joniškio rajono mokyklų policijos pareigūno, kriminalisto, kinologo profesijas ateityje planuoja rinktis (iš kairės): Liucveitas, R. Strekas, A. Vaitiekūnas, V. Stankutė, A. Valytė, L. Osencevaitė, G. Višnarauskaitė, A. Banytė.

Policijos kinologui ir M. Romerio universiteto atstovėms klausimų turėjo Skaistgirio gimnazistas V. Liucveitas.

Paskutinį kartą redaguota 2023-12-04, 12:07:15