Naujienos

TAU senjorai patirties sėmėsi Italijoje

2023 06 15


Siekdamas skatinti suaugusiųjų švietimą ir ugdyti jų kūrybines kompetencijas, Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centras įgyvendina Erasmus+ programos projektą Nr. 2022-1-LT01-KA121-ADU-000056357. Projekto partneriai – Joniškio rajono švietimo centras, Pakruojo suaugusiųjų ir jaunimo švietimo centras.

Pasak Joniškio rajono švietimo centro direktorės Rasos Kelpšienės, kūrybiškumas –  svarbi savybė. Ji padeda tobulinti įvairius žmogaus gebėjimus, skatina inovatyvių sprendimų ieškojimą, sprendžiant tam tikras problemas. Tapant, fotografuojant, kuriant, naudojant įvairias dizaino programas yra tobulinami kūrybiniai gebėjimai.

Joniškio rajono Trečiojo amžiaus universiteto švietėjai R. Jeskevičienė, B. Kaškelienė, V. Ancevičienė, B. Pociūnienė savo kūrybiškumą tobulino Mobilografijos organizacijos Duei SRL kursuose Italijoje. Mobilografija (santr. ,,mobili fotografija“) apibūdina patį fotografijos procesą, kurio metu yra naudojami mobilieji įrenginiai. Tobulėjant išmaniųjų telefonų technologijoms mobilusis telefonas tapo labai svarbia priemone socialinėje žiniasklaidoje.  Projekto dalyviai mokymų metu dalyvavo teorinėse paskaitose, kurias vedė profesionalus fotografas. Mokymų metu susipažinta su pagrindinėmis taisyklėmis, kurių reikia laikytis norint padaryti kuo geresnes nuotraukas. Jis akcentavo, kad norint džiaugtis gražiomis nuotraukomis pirmiausia būtina tvirtai laikyti mobilųjį telefoną, kuriuo fotografuojama. Taip bus išvengta neryškaus vaizdo. Būtina telefoną laikyti taip, kad užfiksuoti norimas objektas būtų mobilaus telefono ekrano centre, o ne kažkur šone. Siekiant sukurti originalias kraštovaizdžio nuotraukas, reikia eksperimentuoti su kadravimu ir perspektyva. Ši technika naudojama norint kokybiškai užfiksuoti įspūdingą pakrantės ir jūros kontrastą. Horizontalus kadravimas pabrėžia erdvę ir plačią panoramą. Taip pat sužinota apie maisto fotografavimo subtilybes. Pasirodo, maistą beveik visada rekomenduojama fotografuoti esant natūraliam apšvietimui, t. y. dienos šviesoje. Patartina vengti dirbtinio apšvietimo, kuris gali turėti neigiamos įtakos maisto spalvoms nuotraukoje.

Įgytas teorines žinias dalyviai taikė praktinėje veikloje. Kūrybinių dirbtuvių metu jie fotografavo įvairius objektus: Monte Sant-Angelo, Gargano regiono Bario, Alberolo miestų kultūros objektus, įtrauktus į UNESCO paveldą, Foresta Umbra Nacionalinį parką, Dienos centro ,,Uria" lankytojus ir darbuotojus, jūros kraštovaizdį.

Visas paskaitas ir kūrybines dirbtuves vainikavo susitikimas su Foggia provincijos San Giovanni Rotondo centro filialo Trečiojo amžiaus universiteto studentais ir darbuotojais. Susitikimo metu projekto partneriai iš Lietuvos pristatė savo veiklas, darbo pobūdį, diskutavo apie veiklų, vykdomų suaugusiųjų švietimo sistemoje panašumus ir skirtumus, kartu aplankė lankytinas Gargano regiono vietas. Lietuviams buvo pristatyta Italijos kultūra, tradicijomis.


TAU senjorai patirties sėmėsi Italijoje
Paskutinį kartą redaguota 2023-02-01, 14:10:26