JONIŠKIO RAJONO TAU STUDENTAI SUSIPAŽINO SU M.K. ČIURLIONO KŪRYBA

Net pusšimtis Joniškio rajono Trečiojo amžiaus universiteto klausytojų rugpjūčio 23 dieną vyko į Nacionalinį M. K. Čiurlionio dailės muziejų. Ten jie susipažino su galerijos patalpose eksponuojamais genialaus lietuvių menininko tapybos ir grafikos, šiuolaikinių autorių darbais, stebėjo virtualios realybės filmą ,,Angelų takais“, klausėsi ir analizavo M. K. Čiurlionio muzikinius kūrinius, susipažino su jo gyvenimo ir šeimos istorijomis. Po vizito Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje senjorai kartu su gide Audrone apžiūrėjo lankytinus Kauno senamiesčio objektus – Kauno pilį, Rotušę, Perkūno namą, Vytauto Didžiojo bažnyčią, esančią prie Nemuno kranto, poeto ir prelato Maironio skulptūrą, didžiausią gotikos statinį Lietuvoje – Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedrą baziliką. Dalis senjorų pasirinko praleisti laiką Laisvės alėjoje ir pasigrožėti ja, pajusti Kauno gyvenimo ritmą.

Grįždami iš Kauno į Joniškį Trečiojo amžiaus universiteto klausytojai dalijosi įspūdžiais. Studentė Stasė kalbėjo, kad jai labai patiko vizitas Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje. Studentė Birutė džiaugėsi daug sužinojusi apie genialaus menininko asmenybę, jo gyvenimą, kūrybos subtilybes. Kiti studentai dalijosi įspūdžiais apie tai, kad po šio vizito jie M. K. Čiurlionio kūrybą vertins jau daug giliau nei iki šiol. O kelionės pabaigoje studentė Olia savo žavia skrybėlaite su užrašu ,,Be happy“ (,,Būk laimingas) tarsi apibendrino visos studentų grupės emocijas.

Galimybė apsilankyti Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje sudaryta įgyvendinant projektą ,,Reikia turėti šviesos su savimi...“/M.K.Čiurlionis/. Projektas finansuojamas Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo lėšomis, kurį administruoja LR Sveikatos apsaugos ministerija. Projektą įgyvendina Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centras kartu su partneriais – Joniškio rajono švietimo centru, Pakruojo suaugusiųjų ir jaunimo švietimo centru.

Paskutinį kartą redaguota 2024-04-25, 13:38:26