IŠVYKA Į BIRŽUS IR PANEVĖŽĮ

LANKOMĖS BIRŽUOSE IR PANEVĖŽYJE

Liepos 19, 26 dienomis Joniškio miesto jaunuoliai vyko į Biržus ir Panevėžį, pagal Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro vykdomo projekto ,,Kokybiškų karjeros paslaugų teikimas realioje ir virtualioje aplinkoje‘‘ programą. Pagrindinis projekto tikslas – ugdyti mokinius, gebančius sąmoningai ir kryptingai planuoti savo karjerą. Projekto veiklomis siekiama: užtikrinti karjeros paslaugų patrauklumą ir prieinamumą visiems mokiniams nuo ankstyvojo mokyklinio amžiaus; sudaryti galimybę karjeros paslaugas gauti socialinę atskirtį patiriantiems asmenims; mažinti paslaugų prieinamumo skirtumus tarp kaimo ir miesto vietovėse besimokančių vaikų; didinti karjeros paslaugų patrauklumą, dalį paslaugų teikti ne tik realioje, bet ir virtualioje aplinkoje.                   Džiaugiamės turėję galimybę aplankyti vieną seniausių lietuviško kapitalo duonos kepyklų – „Biržų duona“. Iš arti stebėti kepyklos  darbo specifiką, naudojamas modernias duonos gamybos technologijas. Susipažinome su gamybos linijos operatorių, gaminių formuotojų rankomis, konditerių, kepėjų, fasuotojų specialybėmis. Panevėžyje aplankėme – Panevėžio apskrities valstybinį archyvą. Sužinojome, kad archyve saugoma 366614 bylų, kurios įrašytos į 3189 apyrašus ir sudaro 1179 fondus. Saugomi dokumentai užima 4120 metrus ir sudaro 2 kompleksus. Susipažinome su archyvarės – edukatorės, archyvaro – skaitmenintojo, fondų saugotojo specialybėmis.

Paskutinį kartą redaguota 2024-01-07, 18:39:51