IŠ ITALIJOS PARVEŽTI PAVEIKSLAI EKSPONUOJAMI JONIŠKYJE

Joniškio istorijos ir kultūros muziejuje nuo liepos 13 dienos veikia Radviliškio suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus Neformaliojo suaugusiųjų Meninės raiškos studijos dalyvių plenero, vykusio Sicilijoje (Italija), paroda ,,Labas, Itala“.

Sėkmingo bendradarbiavimo įrodymas – paroda

Joniškio rajono Švietimo centras glaudžiai bendradarbiauja su Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriumi, Pakruojo rajono suaugusiųjų ir jaunimo švietimo centru. Jų draugystės įrodymas – bendradarbiaujant įgyvendinami programos ,,Erasmus+“ suaugusiųjų švietėjų mobilumo projektai. Sėkmingai bendradarbiaujant Joniškio istorijos ir kultūros muziejuje surengta paroda ,,Labas, Itala“. Joje eksponuojami Radviliškio suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus Neformaliojo suaugusiųjų Meninės raiškos studijos lankytojų, dalyvavusių mobilumo kursuose ,,Kūrybiškumu paremtas suaugusiųjų mokymasis Sicilijoje“. Kursų dalyviai lankėsi Italijoje, kur mokėsi piešimo subtilybių, ir savo darbuose įamžino Italos miesto vaizdus.

Kursuose dalyvavo neprofesionalai

Pasak projekto įgyvendintojų, kursuose dalyvavo asmenys, neturintys meninio išsilavinimo, o tiesiog laisvalaikio mėgstantys piešti. Laikantis lygių galimybių principo ir didesnės asmenų įtraukties, kursuose dalyvavo net 79 metų sulaukusi studijos dalyvė, kuri puikiai susitvarkė su kelionės metu kilusiais iššūkiais. Iš viso Italijoje lankėsi 10 menų studijos lankytojų iš Radviliškio. Pasak studijos vadovės Irminos Savickienės, savaitė praleista Sicilijoje, nedideliame Italos miestelyje kursų dalyviams paliko neišdildomų įspūdžių ir suteikė naujų patirčių.

Projektas finansuotas programos ,,Erasmus+“ (Nr. 2022-1-LT01-KA121-ADU-0000056357) lėšomis.

Paveiksluose – Italijos miestų grožis

Kursų metu be įvairių veiklų radviliškiečiai dalyvavo plenere, kuriame ir gimė 10 jų tapytų darbų, šiuo metu eksponuojamų Joniškyje. Italos mieste organizuotas pleneras sulaukė didelio vietinių susidomėjimo. Nutapytais vaizdais džiaugėsi ir menininkas Giuseppe Garufi. Apie lietuvių plenerą buvo galima paskaityti didžiausiame Sicilijos naujienų portale ,,BALARM.“

Parodos atidarymo metu Joniškio rajono švietimo centro direktorė Rasa Kelpšienė kalbėjo, kad radviliškiečių tapytuose darbuose atsispindi Italijos kultūra, jos miestų grožis ir savitumas. ,,Žvelgiant į paveikslus nekyla jokių abejonių, kad juose įamžinta Italija, jos savita architektūra. Gėriesi meno kūriniais ir, atrodo, jog vaikštai siaurutėmis Italos miesto gatvelėmis“, - kalbėjo R. Kelpšienė. Joniškio istorijos ir kultūros muziejaus direktorė Rasa Ališauskienė pastebėjo, kad kai kurie darbai yra pakankamai profesionaliai nutapyti ir žvelgiant į juos būtų sudėtinga teigti, kad tai – mėgėjo darbo rezultatas. Iš Sicilijos grįžusius meno kūrinius galima išvysti iki rugpjūčio 15 dienos.

Paskutinį kartą redaguota 2024-04-25, 13:38:21