Įgyvendinamas projektas "Kelyje į pokyčius"

ES programos „Europos solidarumo korpusas“ finansuojamas projektas „Kelyje į pokyčius“ Nr.2022-3-LT02ESC30-SOL-000095839

2023 m. iš ES programos "Solidarumo korpusas" gautas finansavimas projektui 'Kelyje į pokyčius". Projekto tikslas – per aktyvią kūrybinę veiklą, paremtą neformalaus ugdymo principais, aktyvinti pozityvias bendruomenės narių savybes, ugdyti emocinį, socialinį intelektą bei vietos bendruomenės solidarumą, pilietiškumą, siekiant abipusio jaunimo ir bendruomenės dialogo.  Šio projekto metu bus siekiama paties jaunimo tobulėjimo, asmeninių kompetencijų ugdymo, nes tik per kūrybinį darbą grupėje, stebint kitus, mokantis iš profesionalų bei aptariant patirtį ir įsivertinant save galima pasiekti vertingų ir ilgalaikių rezultatų – teisingos vertybių sistemos suformavimo, pasitikėjimo savimi, mokėjimo išklausyti kitą, tolerancijos, solidarumo, tuo pačiu suprasti save, mokėti pateikti savo nuomonę, išsisukti įvairiose gyvenimiškose situacijose.

Per neformalius kūrybinius – darbinius užsiėmimus, kuriuose dalyvaus vietos jaunimas ir bendruomenė, bus siekiama pažvelgti netradiciškai į galimybes kurti tobulėti, priimti bendrus sprendimus. Per bendrą veiklą bendruomenė įgys pasitikėjimo, naujų įgūdžių, kompetencijų, išmoks bendradarbiauti ir veikti kartu, bus skatinamas solidarumas, atvirumas naujovėms kūrybai.

 





Projekto įgyvendinimas prasidėjo: teatro ir judesio terapijos – Joniškio Atvirame jaunimo centre!

Joniškio Atviras jaunimo centras vykdydamas projektą „Kelyje į pokyčius“ organizavo teatro ir šokio - judesio terapijas. Šiuolaikiniame pasaulyje dažnai susiduriame su stresu, dažnai nemokame jo ne tik suvaldyti, bet ir kontroliuoti. Prie streso dažnai jauniems žmonėms prisideda ir vidinės asmenybės problemos: baimė, kompleksai, tam tikri savęs suvaržymai. Pasirinkę teatro terapiją ir pakvietę 20 skirtingų jaunuolių su skirtingomis patirtimis mokinomės neigiamas gyvenimo emocijas ir patirtis pakeisti geresnėmis. Teatro terapijoje buvo svarbiausia atsipalaidavimas, kūrybiškumo ir fantazijos pažadinimas. Taip pat buvo pasitelkti improvizaciniai pratimai, kurie leido susipažinti su gyvenime mus supančia aplinka, pažinti šalia esančius žmones bei suprasti gyvenimo „akmenukus“, kurie trukdo mus judėti toliau.

Šokio - judesio terapijoje saviraiška buvo atvira kiekvienam. Terapijos metu judesys ir šokis buvo naudojami, kaip įrankiai į kūno, jausmų, minčių vientisumą ir asmenybės augimą. Užsiėmimų metu 18 jaunuolių didžiąją laiko dalį skyrė judėjimui, o likusi dalis buvo skirta – to judėjimo žodinei ar kitos kūrybinės išraiškos refleksijai. Labai smagu, kad ši terapija buvo naudinga, kas niekada nešoko, ten šoko taip, lyg niekas nematytų. Kas niekada nevaidino, nenorėjo, jog tai baigtųsi. Kas niekada nežinojo, kaip išreikši emocijas be žodžių, dabar, tai moka padarysi judesiais.

Projektas finansuojamas ES programos „Europos solidarumo korpusas“ Nr.2022-3-LT02ESC30-SOL 000095839

  

Projektas tęsiamas: sąmoningumo terapija

Įgyvendinant projektą buvo organizuota sąmoningumo terapiją apie baimes ir jos pasekmes. Šiuolaikinio jaunimo galimybės atrodo, beribės, tačiau būtų sunku surasti jaunuolį, kuris neturėtų savų baimių. Baimė – mūsų pačių vaizduotės sukurtas jausmas. Baimė yra vienas didžiausių energijos „vambyrų“, nuolatinis galvojimas apie ją ilgainiui mus išsekina. Bandydami išvengti baimę sukeliančių objektų ar situacijų, mes prarandame spontaniškumą bei atsiribojame nuo aplinkos, tapdami vis labiau uždaresni arba sugalvojame įvairiausių pateisinimų savo baimei. Pasitelkus šią terapiją, 21 jaunuolis buvo supažindinamas su baimių tipais bei jų galimomis pasekmėmis. Terapija vyko dvejais etapais, pirmame etape buvome supažindinti su teorijomis, atlikome baimių testą, kuris parodė, kokias baimes slepiame savyje. Kitas etapas, baimėms pažiūrėjome į akis. Jaunuolių atlikti testai pirmame etape parodė dažniausiai pasitaikančias baimes, tai per didelis adrenalino kiekis bei vandens baimė. Sprendžiant per didelio adrenalino kiekio baimę, pasirinkome ne tradicinį būdą, o jaunuoliams labiau priimtina, tai – kartingų trasą.  Šiame užsiėmime adrenalino netrūko, tie, kurie galvojo, kad greičio nebijo, pasirodo, jo bijo labiau, nei tiek, kurie adrenalino baimę pažymėjo, kaip didžiausia savo baimę. Kita baimė – vandens. Šiai baimei į akis pažiūrėjome pasirinkę vandens kliūčių ruožą. Šį kliūčių ruožą pasiryžo įveikti 11 jaunuolių, kurie vandens baimę nurodė, kaip pagrindinę savo baimę.

Paskutinį kartą redaguota 2024-04-08, 16:31:20