Europos logopedų diena

Europos logopedų diena

Pirmą kartą 2004 metais Europos logopedų asociacija (CPLOL) priimdama nutarimą patvirtino, kad kovo 6-ji bus minima kaip Logopedo profesinė diena.
Lietuvos logopedų asociacija į CPLOL įstojo tik 2010 metais, todėl dar mažai žinome apie šią profesinę šventę.


Kas yra logopedas? Logopedas - (gr. logos - kalba + paide'ia- lavinimas) - pedagogas, logopedijos priemonėmis šalinantis vaikų ir suaugusiųjų kalbos sutrikimus, taikydamas pedagoginio ir psichoterapinio poveikio priemones; Lietuvoje specialistus rengia Šiaulių universitetas. Logopedija neatsiejama nuo edukologijos, medicinos, psichologijos ir lingvistikos mokslų.
Noriu pasidžiaugti, kad Joniškio rajono logopedai dirba ne tik tradiciniais kalbėjimo ir kalbos ugdymo metodais koreguojant sutrikimus, bet taiko ir šiuolaikines neurotechnologines priemones. Šiais metais Joniškio rajono logopedams ypač pasisekė, nes mūsų rajonas gavo nemokamai net 7 Brain-Boy aparatus (Lietuvoje jų gauta 300 vienetų), su kuriais dirba rajono vaikai. Warnke metodas skirtas logopedinės bei specialiosios pedagoginės terapijos palaikymui teikiant pagalbą vaikams, turintiems skaitymo sutrikimų. Warnke metodo prietaisas (Brain-Boy) turi įvertinimo ir treniruotės programų rinkinį primenančius žaidimus. Pirmas korekcijos žingsnis yra diagnozavimas, kaip kliento nervinė sistema apdoroja informaciją. Metodas leidžia labai preciziškai patikrinti 14 pagrindinių pažintinio-motorinio apdorojimo funkcijų, nuo kurių priklauso gebėjimas išmokti taisyklingai skaityti ir rašyti. Remiantis įvertinimu, paruošiama individuali automatizacijos treniruotės programa, kuri pagerina žmogaus funkcionavimą, susijusi su klausos, regėjimo ir koordinacijos pojūčiai. Tad tobulėkime patys ir tobulinkime savo ugdytinių gebėjimus!
Su profesine švente, mieli kolegos!

Joniškio r. švietimo centro pedagoginės psichologinės
tarnybos logopedė ekspertė Laima Paulauskienė

 

Paskutinį kartą redaguota 2023-04-05, 15:41:02