BALTIJOS KELIO MINĖJIMAS

LAISVĖS KELIU - BALTIJOS KELIO MINĖJIMAS 2023

Baltijos kelias – tai 2-jų milijonų žmonių grandinė, 1989 metų rugpjūčio 23 dieną sujungusi Baltijos šalis beveik 620 km ilgio trasoje nuo Vilniaus Gedimino bokšto iki Talino Hermano bokšto Tompėjos pilyje. Baltijos kelias negali būti matuojamas tik kilometrais. Jame – trijų susijungusių valstybių žmonių neišmatuojamas dvasingumas, vienybė ir drąsa. 2023 m. rugpjūčio 23 d. prisiminant Baltijos kelio dieną – jau 34-ą kartą visa šalis šią dieną mini renginiais, koncertais, įvairiomis akcijomis. Joniškiečiai Baltijos kelio dieną paminėjo Saločiuose. Tradiciškai susirinkę prie joniškiečių kryžiaus Pasvalio rajone, prisiminė Baltijos kelią, kovą už laisvę ir nepriklausomybę. Minėjimo metu VDC „Žadintuvas“ lankytojai klausėsi diskusijos, kurios tema – pilietiškumas, laisvė ir jos svarba jaunimui. Aktyviai dalindamiesi savo mintimis ir idėjomis renginio dalyviai gamino laisvės kelią simbolizuojančius ženkliukus. Džiaugiamės matydami, kad VDC vaikai supranta, kodėl Baltijos kelio minėjimo diena yra svarbi Baltijos šalims. Ši diena, tai istoriniu paminklu tapęs priminimas, kuris mums primena apie valstybinės nepriklausomybės siekį ir žmonių gebėjimą suvienyti jėgas siekiant bendro tikslo.

Paskutinį kartą redaguota 2024-01-07, 18:44:57