Žemaitijos pakraščiais

Šiandien, balandžio 26 d., Joniškio Dvasinio tobulėjimo fakulteto klausytojai žvalgėsi Žemaitijos pakraščiuose, ieškodami to, ko dar nematę, nelankę.

Kelmėje vaikščiojome ieškodami dailininko Andriaus Seselsko darbų. Pabuvojome jų šeimos galerijoje, pabendravome su pačiu dailininku. Kryžkalnyje aplankėme Lietuvos partizanų ir jų rėmėjų memorialą. Nemakščių bažnyčioje susitikome su kunigu, kuris įvertino mūsų amžių, kad mes savo susikaupimu, rimtimi ir gyvenimo patirtimi įnešame į gyvenimo ritmą balansą. Aštuonratyje sukaupta medžiaga nukėlė mus į vaikystę, jaunystę. Jūkainių pažintinis takas panardino mus į žiedų jūrą, tylą ir ramybę. Poilsis gamtoje. Kalnujų bažnyčios. Viena - tik antrojo pasaulinio karo apgriauta, kita - mažutė.

Susitikome su Lyduvėnų kaimo bendruomene. Pokalbis prie kavos puodelio apie jų pasiekimus nagrinėjant jų muziejaus surinktą medžiagą. Užkopta ir į Danutės piliakalnį. O mūsų būryje net keturios Danutės! Savo vidaus grožiu nustebino Lyduvėnų bažnyčia ir ilgiausias, aukščiausias geležinkelio tiltas.

(S. Grigaliūnienės inf.)

Paskutinį kartą redaguota 2022-07-11, 16:36:31