Senjorai mini Tarptautinę dieną be automobilio

Europos judumo savaitės ir Tarptautinės dienos be automobilio akcijos pažintinis pėsčiųjų žygis „Ką mena Joniškio gatvių pavadinimai“

Rugsėjo 22 d. 13:00 val. Joniškio rajono švietimo centras kartu su Joniškio Trečiojo amžiaus universiteto klausytojais pakvietė visus kartu į pažintinį pėsčiųjų žygį Joniškio miesto gatvėmis ir taip paminėjo Europos judumo savaitę bei prisidėjo prie Tarptautinės dienos be automobilio akcijos.

„Ką mena Joniškio gatvių pavadinimai“ pažintinio žygio pėsčiomis dalyvius geru žodžiu į kelionę išlydėjo Joniškio rajono savivaldybės meras Vitalijus Gailius. Žygeivius vedė Joniškio rajono švietimo centro metodininkė Živilė Mitrulevičiūtė, priemones ir užduotis parengti gelbėjo kolegės metodininkės Inga Rudokienė ir Dainora Danilevičienė.  Ruošiantis žygiui aktyviai savanoriavo, o vėliau žygeivių koloną priekyje ir gale saugiai viso žygio metu lydėjo Joniškio TAU klausytojos Nijolė Bulienė, Raimunda Eugenija Falkauskienė, Genė Žiogienė, Vanda Žygienė, Angelija Zigmantienė.

Skambant nuotaikingai muzikai 40 dalyvių startavo krepšinio aikštelėje prie Joniškio rajono švietimo centro, o žygeivių kelionę iš saulėto dangaus dronu įamžino Ričardas Norkus.

Kiekvienas dalyvis pradiniame taške gavo užduočių lapą, kuriame reikėjo atrasti (iš nuotraukos fragmento atpažinti) Joniškio gatvių objektus, vietas ir juos užregistruoti įrašant gatvės pavadinimą.

Žygio „Ką mena Joniškio gatvių pavadinimai“ dalyviai nužygiavo daugiau nei 8 km., 2 val. 30 min. džiaugėsi rudeniškai šilta, saulėta diena ir pasipildė vitamino D atsargas. Kiekvienoje vardinėje gatvėje (V. Kudirkos g. , Dariaus ir Girėno g., A. Varno g., B. Dauguviečio g., Viestarto g., Skabio g., Nameisio g., J. Basanavičiaus g., Kęstučio g., M. Slančiausko g., Žemaitės g., M. Valančiaus g.) žygeiviai prisiminė šių įžymių žmonių istorijas ir nuopelnus Lietuvai, už teisingus atsakymus buvo skatinami saldžiais, energija papildančiais prizais.

Visi 30 žygeivių, pasiekę finišą, Joniškio rajono švietimo centre vaišinosi kava ir arbata, draugiškai vieni kitiems patikrino atsakymus užduočių lape, o nei vienos klaidos nepadariusiųjų vardai pakliuvo į „laimės šulinį“, iš kurio buvo ištraukti 3 laimingieji ir apdovanoti.

Ačiū visiems žygio dalyviams už rudeniškai šiltą drauge praleistą popietę!

Remiama „Erasmus+“ projekto „Suaugusiųjų tvarumo patirtys: tu ir tavo aplinka, tapkime ekologiški“ (Nr. 2022-1-LT01-KA122-ADU-000069387).

Joniškio rajono švietimo centro metodininkė Živilė Mitrulevičiūtė

Paskutinį kartą redaguota 2024-03-28, 13:53:40