„TAU minčių mozaika“

Joniškio Trečiojo amžiaus universitetas buvo įsteigtas 2014 m. sausio 9 d. Joniškio rajono švietimo centre. Sveikinimais ir mintimis septynerių gyvavimo metų proga su jumis dalinasi TAU klausytojai.

Trečiojo amžiaus universitetas – tai džiaugsmas kiekvieman pagyvenusiam žmogui. Susirinkimuose, kelionėse susipažįstame, susidraugaujame vieni su kitais, tampame kaip viena didelė šeima. Kelionėse mokomės draugiškumo, tolerancijos, visi tobulėjame. Svajojame dar daug kur pakeliauti, daug ką pamatyti, atsipalaiduoti, pasisemti sveikatos.

Šiemet, jei bus galimybė, norėtume nuvažiuoti į Ignalinos kraštą, Tolminkiemį ir dar daug kur. Lauksime kitų studentų pasiūlymų.

(TAU klausytojos A. Andrašiūnienė, V. Garnienė, M. Griciutė, J. Rudminienė)

Universitete ne tik gyvename ir džiaugiamės šia diena, bet ir žvelgiame į rytdieną, aptardami ateities darbus ir planus. Karantinas atėmė tiesioginio bendravimo džiaugsmą, bet paties bendravimo - ne. Bendraujame nuotoliniu būdų, dalinamės patirtimi, šypsomės. Ir visai nėra kada liūdėti!

                                                                                                                                                                                         (TAU klausytoja Birūta Pociūnienė)

Man dalyvavimas TAU veikloje plečia akiratį, didina fizinį aktyvumą, pasitikėjimą savimi, praskaidrina nuotaiką.

                                                                                                                                                                                         (TAU klausytoja Genė Žiogienė)

Dalyvavimas TAU veikloje yra skirtas žmonėms, kurie mėgsta aktyvią veiklą, nenori sėdėti namuose, ilgisi kelionių, aktyvaus poilsio, nori sužinoti, patirti kažką naujo. Kiekvienas gali pasirinkti fakultetą pagal savo pomėgius, galimybes.

Gausiausias žmonių skaičiumi Turizmo ir kraštotyros fakultetas suteikia galimybę keliauti ne tik po Lietuvą bet aplankyti ir užsienio šalis, pamatyti spektaklius įvairiuose Lietuvos teatruose. Norintis sveikai gyventi gali lankyti Sveikatos fakultetą, kuriame išklausomos paskaitos ne tik apie sveiką gyvenseną, bet ir vyksta fiziniai užsiėmimai, mankštos.

Užsienio kalbų fakultete gilinamos anglų kalbos žinios. Klausytojai gali pasirinkti pagal savo gebėjimus grupę pradedančiųjų ar pažengusiųjų.

TAU yra toks gėris, kurį rekomenduočiau kiekvienam senjorui, jei jis nori aktyvios veiklos, ilgai nepasenti ir kartu koja kojon žengti su gyvenimu. Ne veltui sakoma, kad kiekvienam reikia gyventi mokantis visą gyvenimą.

                                                                                                                                                                                           (TAU klausytoja Stasė Tamulionė)

Gerb. Živilės laiškelis, sveikinimai su TAU septintuoju gimtadieniu paskatino prisiminti nueitą septynerių metų kelią su nuostabiais TAU įkūrėjais, veiklų organizatoriais ir kolegomis. Kaip gali nesidžiaugti, kai tokį gerų emocijų, puikaus bendravimo, neblėstančių įspūdžių, naudingų žinių kraitį susikrovėme per tuos metus.

Manau, kad tik gerų žodžių ir mūsų meilės bei dėkingumo nusipelnė buvusi ŠC direktorė R. Grigaliūnienė, kuratorės D. Danilevičienė, R. Šilinienė, kurios, negailėdamos laiko ir jėgų, rūpinosi mūsų mokymu, tobulėjimu ir prasmingu laiko praleidimu.

Dalyvavau kelių fakultetų veikloje, ir visuose buvo įdomu, naudinga ir prasminga. Vien jau su turizmo fakultetu apkeliauta beveik visa Lietuva ir artimojo užsienio dalelė, o kiek įspūdžių!

Meninės saviraiškos fakulteto veikla – atgaiva sielai. Dainos, romansai, poetų eilės džiugina ne tik sielą, bet ir fizinę sveikatą gerina. Ačiū dekanei Nijolei Vaitkei!

Užsienio kalbų fakultete mūsų dėstytoja V. Aleknavičienė ne tik dalykinių žinių suteikė, bet ir valgių receptais dalijomės, aktualijas apžvelgdavom, įspūdžiais dalijomės: atrodė - esame bendra šeima. Ačiū Jums, gerb. Vaida.

Ir profesija liko neužmiršta. Apie tai byloja pedagogų fakultetas. Bendros išvykos, susitikimai prie kavos puodelio, edukacijos, šiltas bendravimas gaivino mus ir šildė nostalgiškais prisiminimais. O kokių protmūšių būta!

Taip jau būna, kad gražūs ir geri dalykai greit praeina. Taip atsitiko ir su mūsų veiklom, nes karantinas jas pristabdė, bet nesustabdė. Kad ir per nuotolį, kad ir rečiau, bet nepailstančios veiklos organizatorės – ŠC direktorė Rasa Kelpšienė, kuratorė Živilė Mitrulevičiūtė, metodininkė Dainora Danilevičienė, nuoširdžiai ir išradingai tęsia veiklą. Ačiū Jums, mielosios, už tai, kad džiuginate mus padrąsinančiu žodžiu, sveikinimais, linkėjimais, subtiliomis dovanėlėmis... Gyvuokite ir būkite palaimintos šioje altruistinėje veikloje.

Na, o tuos, kurie abejoja, ar ateiti į TAU, labai raginu: neabejokite, ateikite, dalyvaukite, nes tai, ką čia patirsite – neįkainojama...

                                                                                                                                                                                             (TAU klausytoja Vida Vingrienė)

Džiaugiuosi ir vertinu, kad Trečiojo amžiaus universitetas suteikia galimybę užpildyti socialinę ir bendravimo tuštumą, kuri atsiveria atsisveikinus su darbine veikla ir išėjus į užtarnautą poilsį. Įsijungusi į TAU veiklas (lankiau Kraštotyros ir turizmo bei Užsienio kalbų fakultetus) vėl galėjau pakeliauti, atrasti naujų pomėgių, bendrauti, susirasti naujų bičiulių.

Anglų kalbos pamokos su mokytoja Vaida Aleknavičiene padėjo prisiminti tai, kas užmiršta, išmokti naujų žodžių, posakių, paklausyti fakulteto keliauninkų įspūdžių po tolimas šalis, o ir skaniais pyragais pasivaišinti.

Buvo smagu šiltomis, saulėtomis vasarų dienomis drauge su TAU klausytojais aplankyti gražias ir įdomias Lietuvos ir kaimyninės Latvijos vietas, o rudens ar žiemos vakarą jaukiai praleisti kurio nors šalies teatro spektaklyje. Didžiausios pagarbos ir dėkingumo nusipelno nenuilstantis kelionių, įvairių edukacijų organizatorius - Kraštotyros ir turizmo fakulteto dekanas Ričardas Gailevičius.

Sunku įsivaizduoti TAU veiklą be darbščių ir kūrybingų Švietimo centro darbuotojų. Esame dėkingi buvusioms kuratorėms Ritai Šilinienei, Ingai Augustauskaitei, dabartinei kuratorei Živilei Mitrulevičiūtei, Švietimo centro direktorei Rasai Kelpšienei. Net ir sudėtingomis „koroninėmis“ sąlygomis jos sugeba burti senjorus į virtualias veiklas, edukacijas, planuoja universiteto ateitį. Tikėkimės, kad viskas praeis, gyvenimas sugrįš į normalų ritmą, kuomet vėl bus galima džiaugtis kelionėmis, susitikti ir naujais įspūdžiais, bendravimu nuskaidrinti mūsų, senjorų, kasdienybę.

Su 7-uoju Gimtadieniu, Joniškio TAU! Būkime visi žvalūs ir sveiki!

                                                                                                                                                                                             (TAU klausytoja Violeta Vilčiauskienė)

Paskutinį kartą redaguota 2022-07-12, 11:45:35