Nacionalinė IV - oji Trečiojo amžiaus universiteto universiada Radviliškyje

2022 metų liepos 4 – osios rytą Joniškio švietimo centro Trečiojo amžiaus universiteto komanda išvyko į Radviliškyje vykusią nacionalinę IV-ąją Trečiojo amžiaus universiadą.  Olimpiada skirta vyresnio amžiaus žmonėms, kurioje senjorai atliko įvairiausias užduotis, dalyvavo daugybėje rungčių.

Šventė prasidėjo nuo eisenos. Žygiuojant Joniškio Tau komanda skandavo šūkį ,,Joniškiečiai geri žmonės, susijungia per keliones!“ Tai jau tikrai, kad susijungia, mat sirgalių komanda rungtyse iškovojo I –ąją vietą ir į Joniškį parvežė taurę bei kelis medalius! O rungčių sirgaliams buvo 10, iš kurių net dvejose rungtyse joniškiečiai buvo patys geriausi – vikingų šaškėse ir picų nešime. Tad visiškai nepasiruošę, nenusiteikę ir rungčių nesitikėję sirgaliai turiningai praleido savo dieną ne tik palaikydami varžybų dalyvius, bet ir patys jais tapdami. Tuo tarpu kiti sportininkai dalyvavo plaukimo varžybose Radviliškio SPA – plaukimo baseine, stalo teniso, šaškių varžybose Radviliškio sporto arenoje ir petankės varžybos Radviliškio rajono savivaldybės Švietimo ir sporto paslaugų centre. Vyrų šaškių varžybose joniškietis užėmė II-ąją vietą!

Po sočių pietų skonio namuose ,,Linda“ varžybos tęsėsi. Vyko baudų mėtymas (moterų rungtyje užėmėme IV – ąją vietą), smiginis, helpongas, šachmatai. ,,Linda“ darbuotojai neturėjo daug laiko atsikvėpti, nes ir vėl sulaukė lankytojų vakarienei, kurie su nekantrumu laukė 18:00 valandą vykusių apdovanojimų. Susumavus visus rezultatus, I - ąją vietą užėmė Druskininkų komanda, II – ąją Alytaus komanda, o III – ąją Kelmės komanda, tad kitais metais laukia tolima kelionė į Druskininkus. Po apdovanojimų vyko visų taip mėgiamo dainininko Vytauto Šiškausko koncertas! Senjorai šoko, dainavo, net neatrodė, jog visą dieną būtų sportavę! Pasilinksminus, atėjo laikas traukti namo ir jau buvo pats laikas – oras buvo kaip užsakytas, tik išvažiavus pradėjo lyti!

Mano, kaip jauno žmogaus nuomone, tokie renginiai yra lyg varikliukas senjorams. Per keliones jie vieni su kitais bendrauja, susiranda pažįstamų iš kitų miestų, tobulinasi dvasiškai bei palaiko savo fizinę formą. Iki liepos 4 – osios apie tokio pobūdžio renginius net nenutuokiau, todėl viskas, ką dėl senjorų daro visuomenė, pasirodė neįtikėtina ir nerealu, nes jie lieka nepamirši, jais rūpinamasi, su jais bendraujama. Kiekvienam jaunam žmogui tikrai patariu neapleisti savo senelių, prosenelių ar šiaip pažįstamų senjorų, nes supratau, kokie jie gali būti įdomus, skirtingi ir linksmi. Kiekvienas papasakojo savų istorijų, pasidalino patirtimi, kuri yra neįkainojama.

(M. Ripskytės inf.)

Paskutinį kartą redaguota 2024-03-28, 13:53:37