Kada vaikai pyksta?

Kada vaikai pyksta?

Sausio 14 d. pedagoginėje psichologinėje tarnyboje vyko ilgalaikės mokymų programos „Šeimos mokyklėlė“ paskaita tėvams „Kaip vaikams suvaldyti pyktį?“

 Susidomėjusių šia paskaita buvo iš tiesų daug – atėjo 21 dalyvis. Ypatingai džiugu tai, kad į paskaitą buvo atėjusios ne vien mamytės, bet ir šeimos - tėtis su mama.

- „Kuomet jūsų vaikai pyksta? Ar žinote, kokie fiziologiniai pokyčiai vyksta žmogaus organizme dėl tam tikrų hormonų išsiskyrimo?“- klausia psichologė.

Ir pasipila tėvų patirtys – išvardijamos įvairiausios priežastys, dėl ko  vaikai dažniausiai supyksta. Išsakomos mintys, kad dažniausiai supyksta dėl informacinių technologijų ribojimo, konkurencijos tarp seserų ir brolių, dėl „norų“  neišpildymo, pietų miego, dėl dienos režimo nesilaikymo ir t.t.  Tuomet psichologei užduotis – patarti būdus ir metodus, kaip tą pyktį suvaldyti socialiai priimtinu būdu. 

Na, čia ir buvo įdomiausia paskaitos dalis! Psichologė Aušra profesionaliai paaiškino pykčio emocijos esmę ir supažindino tėvelius  su  pykčio valdymo technikomis atsižvelgiant į vaikų amžiaus tarpsnius ir pasiūlė patiems tėvams jas išbandyti. Džiugus  šurmulys, geros emocijos sklido auditorijoje „pučiant į puodelį“, atliekant užduotį su popieriaus skiautelėmis, piešiant savo šeimos modelį apskritime ir kt. Tėveliai buvo mokomi kvėpavimo technikos nusiraminimui, fizinės iškrovos pratimais aktyviems vaikams ir relaksacijos bei nusiraminimo užduotimis ramesniems, mažiau aktyviems vaikams. 

Refleksijoje tėvai išreiškė lūkestį toliau dalyvauti kituose „Šeimos mokyklėlės“ mokymuose.

Programos rengėja logopedė ekspertė Laima Paulauskienė

 

Paskutinį kartą redaguota 2023-04-05, 15:40:54