Jurginės Ežeikiuose

Joniškio TAU Dvasinio tobulėjimo fakulteto studentai kartu su Ežeikių kaimo nerimstančiais gyventojais Danute Žiguliene ir Stasiu Grunskiu paminėjo Jurgines, prisiminė senąsias liaudies tradicijas.

Vainikais buvo pagerbtos karvutės, „gaspadoriams“ įteikta Jurginių duona, o kad geras derlius būtų, duonos kepaliukas taip pat užkastas ir dirbamame lauke.

Fakulteto dekanė Stefanija pasakojo, kad buvo „ridenti margučiai, ieškotas Jurgio raktas, kad atrakintume žemę, sužadintume gyvybę. Gerą, šventinę nuotaiką palaikė mums Žvelgaičių kaimo bendruomenės kaimo kapela“.

„Jurginių duonoje visas gamtos ritmas. Javai - žemės dovana. Kiaušiniai - gyvybės simbolis. Ačiū Joniškio duonai už mūsų šventei iškeptą skanią duoną. Juk ne kasdien susiduriate su tokiais iššūkiais“ (S. Grigaliūnienė).

„Jurginėse vyko Jurgio rakto paieška. Kaip be rakto atrakinti žemę, kad viskas augtų ir bujotų? Janina rado raktažolę (rakteliu vadinamą). Kažkas tikrą raktą, dar kažkas išsitraukė iš kišenės savo namų raktą. Vis ne tas. Vardinį Jurgio raktą rado vyriausias renginio dalyvis Albertas. Surastasis paliktas sodybos šeimininkui, kad lauktų mūsų kitais metais“ (S. Grigaliūnienė).

„Ačiū visiems dalyvavusiems ir kūrusiems šventinę nuotaiką!“

(S. Grigaliūnienės inf.).

Paskutinį kartą redaguota 2022-07-12, 10:09:58